Oddział dziecięcy musi być przyjazny

105Prawda jest taka, że są oddziały na których uśmiech mimo wszystko jest niezbędny. Jednym z nich jest mimo wszystko oddział na którym znajdują się dzieci. To właśnie tutaj na  ścianach można spotkać naklejki z postaciami z bajek, a pielęgniarki mają kolorowe kitle czy czepki. To wszystko powoduje, że samo dziecko zupełnie inaczej zaczyna reagować, nawet jeśli w szpitalu musi przebywać przez dłuższe okres czasu. Co najważniejsze, warto jest zachować spokój, gdyż jeśli my sami go zachowamy, to automatycznie udzieli się on również naszemu dziecku. Bardzo często dorośli o wiele bardziej przeżywają pobyt dziecka w szpitalu niż samo dziecko. Dlatego warto jest dać sobie troszkę luzu, a być może wcale nie będzie aż tak źle. Co najważniejsze emocje jakie posiada rodzic bardzo często udzielają się również dziecku. Dlatego o to też należy uważniej zadbać już dziś.